
Net zoals vorig jaar is er na afloop van het ‘gewone’ Tor-seizoen een soort van toegift onder de titel “Summertime in de Tor”. Mij is het onduidelijk in wat voor andere programmering we dan terecht zijn gekomen. Varia, van wat men in dat ‘gewone’ seizoen niet kwijt kon, of zo? Of plaats voor regionaal aanstormend talent? Als bezoeker is de vrijdagavond voor mij een avondje Tor, dat wil zeggen live jazz in dat sfeervolle lokaal aan de Walstraat. Waarom moet dat seizoen eind april al afgelopen zijn? En heeft wat daarna komt een ander label? Om nieuw publiek te interesseren, wordt wel gezegd. Hoe dat in marketingtermen moet werken is mij niet duidelijk. Maar jammer vind ik het wel. Want zoals nu de inspanningen van de organisatoren worden geafficheerd resulteert dat in een beeld van een soort “Tor-Light”, terwijl ik als bezoeker uitzie naar een volwaardige voorstelling. En dat blijken die Summertime-avonden trouwens ook net zo zeer te zijn. Ook de variëteit is een schot in de roos. Dat mag je dan best met een beetje meer trots in het alom gewaardeerde programmablad, op de website en waar niet meer, uitdragen. De vrijdagavonden zijn Tor-avonden, tot zomervakantie aanbreekt, pas dan is het even rust. Intussen onverminderd hulde aan Marc van Wessel en zijn collega’s, voor die ‘gewoon’ leuke vrijdagavonden die zij in de maanden mei en juni neerzetten.
Dan over naar de voorstelling van 10 juni.
Op het programma stond Jazzkoor Enschede, onder leiding van Mathilde van de Veen (tevens piano) en deze avond verder ondersteund door Joris Bolhaar (bas) en Dirk Ornée (drums).
De eerste helft werd afgesloten met drie onbegeleide stukken: Words, When I fall in love en het vrolijke Lulu’s back in town.
In die a capella stukken komen de kwaliteiten van het koor, vooral op het gebied van voicing (5 stemmig aldus de dirigente), timing en dynamiek goed over de bühne. Zo leuk om ook eens naar zo’n bezetting te luisteren!
Na de pa
Mathilde pakte helemaal haar moment met een schitterend mooi uitgewerkt intro op piano. Met het invallen van het koor ontstond een tweeluik muziekstuk dat voor mij deze zomeravond in de Tor alleen al de moeite waard maakte. Mooi, Mathilde!

Kortom: een vrolijke jazzavond met een hoop energie en verrassende momentjes. Wellicht mogen we ze volgend jaar weer eens horen.
Tot slot: nog twee Vrijdag Jazzavonden in de Tor te gaan. Voordat we echt de zomer induiken. Pak die kansen!





