De Diksie Krekkers is een vrolijk fris spelende dixieland formatie. Deze formatie is een aantal jaar geleden toevallig ontstaan. De leden speelden een keer samen en het klikte zo goed, het plezier was zo groot, dat besloten werd met elkaar door te gaan. Inmiddels is de band te horen geweest op diverse jazzfestivals en bij diverse jazzclubs in Nederland.
De kracht van de band is blijf je zelf, heb plezier, maar maak op het puntje van de stoel zo goed mogelijk muziek. Alle muzikanten soleren en improviseren, terwijl sommigen ook vocaal het een en ander laten horen. Soms speelt de band een totaal andere melodie binnen het zelfde akkoordenschema, dat geeft een verrassend herkenningseffect.
De band heeft in de loop van de jaren een eigen publiek gekregen. Wat inhoudt dat er regelmatig spontaan mensen de dansvloer opgaan en de band enthousiaste reacties ontvangt tijdens hun optreden. Het repertoire bestaat uit dixieland en New Orleans nummers als “Bill Baily won’t you please come home”, “bourbon street parade” en ” just a little while to stay here”. Ook speelt de band blues nummers als “Tishomingo blues” en zijn er klassieke invloeden te bespeuren met het “Wiegelied” van Brahms.
De band bestaat uit: Marius de Graaf klarinet; Gerrit Boschloo trombone; Carl de Ruigh cornet–zang; Ad Rats bas;
Ray Aubrey slagwerk-zang; Martin Ackermann banjo.
Vertaal deze pagina
account login
Adres en contact
Walstraat 21
7542 GE Enschede
Binnenkort in De Tor
- LP presentatie Sebastian Altekamp en Ruud Ouwehand op 16 mei 2025 21:00
- New Sound Jazz Machine op 23 mei 2025 21:00
- Dag van de Jazz-Amateur 2025 op 6 juni 2025 20:00
Tor Jazz Jamsessions
- No Events
Jazz in de regio
- Fraggle Jazz @ Loetje Enschede op 11 mei 2025 15:00
- Big Band Festival Hengelo op 8 juni 2025 13:00
- TOR on Tour: Jazz-Jumelage 2025 op 19 juni 2025 20:00
- Jazzkoor Enschede is jarig @ Concordia Enschede op 21 juni 2025 20:00
Tickets
Alle info over toegangskaartjes en lidmaatschap van Jazzpodium de Tor vind je op de pagina TorTickets>>
Jaarkaarten bestellen
Bestel seizoenskaarten on-line in de
TorRadio: All That Jazzz
- All That Jazzz – 6 mei 2025 – part 2 6 mei 2025Lekker groovy swingwerk van Wes and Jimmy, een vooruitblik op het concert in Jazzpodium de Tor, een klassieker van Coltrane en een heleboel ander moois in dit tweede uur All That Jazzz @1Twente Radio.
- All That Jazzz – 6 mei 2025 – part 1 4 mei 2025Veel melancholie, veel "Female Vocals", veel fraaie jazzklanken tijdens dit eerst uur van All That Jazzz, 6 mei 2025 op Radio 1Twente Enschede.
- All that Jazzz – 29 april 2025 – part 2 29 april 2025Onvervalste jazz en een vooruitblik op wat komen gaat aanstaande vrijdag (2 mei) in Jazzpodium de Tor Enschede, tijdens dit tweede uur van All That Jazzz @ 1Twente Enschede.
- All That Jazzz – 29 april 2025 – part 1 29 april 2025Minder bekende maar daarom niet minder mooie, een beetje contemplatieve jazzcomposities in dit eerste uur All That Jazzz @ 1Twente van 29 april 2025.
Weekly Update
Iedere woensdag de jazz-concerten in De Tor en in de regio en nieuws en recensies van Jazzpodium de Tor in je mailbox.
Tango in De Tor
Tor i-Cal

De agenda van Jazzpodium de Tor automatisch in je agenda op je computer, tablet of smartphone.
Tor Talk Archief
El Tamango
De Tango-activiteiten in De Tor worden georganiseerd door stichting El Tamango. Klik hier>>