“Wat spelen die gasten goed, hè?”

door Koen Edeling | sep 11, 2022 | Concertbespreking

Maar liefst voor de zevenendertigste keer sinds 1987 stond Ben van den Dungen vrijdagavond op de bühne van Jazzpodium de Tor. En dat, terwijl de man pas volgende maand 62 hoopt te worden, dus ver verwijderd is van het predicaat “jazz nestor”. De laatste twee concerten dateren echter alweer van respectievelijk 2019 en 2014, dus “het tempo” is er een beetje uit, maar dat gold niet voor de wijze van musiceren. Bij deze laatste twee concerten had de saxofonist zijn drummer Gijs Dijkhuizen ook al meegenomen en er waren nog meer paralellen: in 2014 had Van den Dungen ook al de zinssnede gebruikt: “Wat zijn die gasten goed, hè?”. Nou, dat gold ook voor de spreker zélf, want Ben blies regelmatig schier(….lees verder)

Over de auteur:

Koen Edeling

Koen Edeling is muziek-recensent en hoofdredacteur van www.muziek-recensie.nl
Hij begon, enkele jaren na het voltooien van twee studierichtingen aan het Twents Conservatorium, in februari 1987 met het schrijven van recensies en heeft er op dit moment ruim 1250 op zijn naam staan.
Hij is een muzikale alleseter: klassiek, pop en jazz interesseren hem evenveel als vocaal of instrumentaal. Al vele jaren is hij actief als muziekdocent, koordirigent, zanger en toetsenist (piano en accordeon).