Coming up…

woensdag 23 meiArtEZ Session - Ferdinand Povel
vrijdag 25 meiIntern. Jazz Festival Enschede 2012

Caroline Goudswaard / Peter Tiehuis

vrijdag 27 april 2012 – 21:00 uur
“Ik weet niet wat jullie in Oost Nederland door het drinkwater gooien, maar Caroline Goudswaard zingt ècht heel bijzonder”, zei de Amerikaanse zangeres Deborah Brown eens in een interview.

Caroline Goudswaard

Caroline Goudswaard werd geboren in 1963 in Aarau, Zwitserland. Ze kwam al jong naar Nederland en schreef haar eigen teksten op jazzstandards en maakte haar eigen melodieën bij bestaande teksten. Haar zangcarrière begon in eigen jazz- en popbands in en rond Enschede: Cargo, ICM.

In 1986 werd Caroline Goudswaard voor het eerst gevraagd voor een optreden op het North Sea Jazz Festival, als gastsoliste bij de Swingmasters. Vanaf datzelfde jaar begon ze een studie zang (lichte muziek) aan het Hilversums Conservatorium bij Deborah Brown en Gé Titulaer. Het diploma docerend en uitvoerend (jazz)musicus behaalde ze in het voorjaar van 1991 met het cijfer 9,5.

Naast optredens en het inzingen van radio- en TV-commercials, doceerde Caroline aan het conservatorium te Zwolle en Enschede en geeft ze zangles in de vorm van individuele lessen, workshops aan groepen en bandcoaching: “In deze lessen staat voorop dat ik de leerling wil inspireren om een eigen repertoire op te bouwen en dat zangtechnisch aan te kunnen middels C.V.T (complete vocal technique) om zijn of haar unieke persoonlijkheid tot uiting te laten komen”.

Peter Tiehuis

Peter Tiehuis speelt gitaar in het Metropole Orkest. Hij werd geboren in 1956 in Almelo en studeerde klassiek gitaar aan het Twents Conservatorium in Enschede. zijn docenten waren Rob Koenders en Louis Gall. Na zijn afstuderen in 1979 ging Peter naar het Koninklijk Conservatorium in Den Haag . Hier volgde hij bij Peter Niewerf de jazzopleiding. In 1981 voltooide hij deze studie.

Peter speelde eerder in het Freddy Golden Showorkest en met the Skymasters. Sinds 1996 is hij verbonden aan het Metropole Orkest. Daarnaast doet hij freelance studiowerk. Ook werkt hij samen met Peter Herbolzheimer R.C. & B. en maakt hij internationale tournees.

Als producer heeft Peter aan diverse opnames meegewerkt, zoals de lp Van zijn lp van Herman Finkers. Ook maakt de cd Shaman dance met zijn eigen trio 3Handsclapping.

Bezetting:

  • Caroline Goudswaard: zang
  • Peter Tiehuis: gitaar
  • Will Maas: toetsen 
  • Tonnie Telgenhof: bas
  • Gerlo Hesselink: sax
  • Roy Dakus: drums